Autor Wątek: Jaki akumulator?  (Przeczytany 1908 razy)

Offline Bartt

• Citrogaduła
    • Bartłomiej Nykiel
Jaki akumulator?
« dnia: Maj 29, 2012, 09:06:28 »
Witam koledzy :). Potrzebuje porady co do nowego akumulatora, jaką firmę polecacie? Centra, Varta czy Bosch, a może coś innego?
  • ZX Break 1.4i Avantage '94 + LPG

Offline misiek

• Citrogaduła
    • Michał Hajduk
Odp: Jaki akumulator?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2012, 11:16:45 »
Ciezko doradzac, W C5 fabryczna warta wytrzymala 2 lata, obecnie bosch smiga 2 sezon, w bxie mam juz 4 rok jakis najtanszy aku i jest ok...
  • Jest: CX, Xantia Activa, Bravo, Zaporożec, ONEGDAJ: BX HDi, XM, C4 VTS, BX, S80, A8

Offline Piotrek85

• Citrozrównoważony
  • **
    • Piotr Florczak
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2012, 07:23:55 »
Ja mam Fiamm już od 11 lat! Auto pomimo, że większość tego czasu przestało w garażu to odpala za pierwszym razem (a przecież aku powinien już paść z nieużywania). W zimie jak zostawię auto pod blokiem tak na 2 doby to przy nocnych mrozach troszkę go zmulało - no ale wiek 11 lat. Raz jakieś 3 lata temu rozładował mi się całkowicie od radia ale podłączyłem na nockę do prostownika i nadal żyje. Na tej podstawie mogę teraz polecić Fiamma (mimo, że to włoski produkt, a Włosi to mają jedynie dobre buty, pizzę i makaron) aczkolwiek nie wiem jak sprawują się nowe produkty. Na Boya Żelenskiego (zaraz na początku od Langiewicza) jest hurtownia akumulatorów - mają bardzo duży obrót i masz gwarancję, że nie dostaniesz jakiejś zleżałej na magazynie baterii. Widziałem tam duży szyld Fiamm. Mają też czeskie AkuTech - mam taki w matizie i też się trzyma już od 2 lat mimo, że tak jak moja cytryna też jest mało używany (nawet rzadziej niż cytryna) - cenowo jest bardzo dobry. Centra - hmm, dużo sprzedawców mi odradzało - nie ma już nic wspólnego z dawną, polską Centrą (poza marką i logo) - teraz są gdzieś w Rumunii klepane. Jedno jest pewne jaki byś nie kupił to więcej jak 5 lat z niego nie wyciśniesz przy regularnym używaniu - takie prawa rynku, produkcja musi się sama nakręcać. Nawet jak kupisz jakąś super markową baterię to i tak możesz trafić na felerny egzemplarz i rozleci ci się po roku - z resztą na każdy aku masz chyba dwuletnią gwarancję więc po co przepłacać?
  • Citroen Saxo 1,1i

Offline Guliver

• Citromaniak
    • Łukasz Choiński
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2012, 07:43:11 »
Kiedyś lata temu.... jak miałęm jeszcze xantię granatową... 2006 chyba... jak sprzedawałem to aku padł więc poszedłęm do sklepa i zakupiłem najtańszy. Później okazało się że mój ojciec będzie xantię brał :) Aku jeździ do dziś.
  • Xsara Picasso 2.0 HDI, Xsara 1.9 TD, Xantia 2.1 TD

Offline misiek

• Citrogaduła
    • Michał Hajduk
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2012, 12:09:09 »
Bo ja kupiłem chyba taki sam najtańszy jak Ty u Ediego:-)
  • Jest: CX, Xantia Activa, Bravo, Zaporożec, ONEGDAJ: BX HDi, XM, C4 VTS, BX, S80, A8

Offline Bartt

• Citrogaduła
    • Bartłomiej Nykiel
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2012, 04:07:31 »
Hmm... musze sie rzeczywiście solidnie zastanowić jaki wybrać... A co do Centry, to właśnie ona mi padła 5cio letnia Centra Standard 50Ah, tak jak pisałem w temacie Pochwal się! - aku był non-stop w samochodzie i długo stał w upały, mrozy a w te ferie zapomniałem wyciągnąć go z samochodu i stał 2 tygodnie w 30 st mrozach z zamarzniętym elektrolitem, nie odpalany. Po tych mrozach już bylo widać wypukłą jedną ze ścian, właśnie tą przy walniętej przegrodzie i własnie ostatnio padł mi w samochodzie, wyjąłem go, ładowałem ok 12h po czym zostawilem w garażu, a po tygodniu już nawet żarówki 12V/21W nie był w stanie zapalić :/...
  • ZX Break 1.4i Avantage '94 + LPG

Offline franek_dziupla

• Administrator
  • Citroholik
    • Michał Głodek
    • Blog webmastera
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2012, 10:43:01 »
To może i ja sobie ten najtańszy kupie? Jak się nazywa?
  • XM 2.0 TCT 1995 / Berlingo 2.0 HDI 2003